Şuan toplam 1 salonda 116 kişi okey oynuyor!

Okey Oyna Myjest

Okey oyna myjest, Son dönemlerin en popüler oyunlarından bir tanesi olan okey, ülkemizin en popüler oyunları arasında yer almakla birlikte, insanları sosyalleştiren bir oyun çeşididir. Oynanması zevkli olduğu kadar taşların karıştırılarak yeniden düzenlenmesi bakımından zahmetli bir oyun olması nedeniyle okey severler artık bu oyunu dijital okey oynama platformları ya da okey uygulamaları üzerinden oynuyor.

okey-oyna-myjest Okey Oyna Myjest
okey oyna myjest

Myjest Okey

Myjest Okey, Tarihsel serüvende oldukça eski bir oyun çeşidi olan okey, Türk oyun tarihinin en eski oyunları arasında yer alıyor. Bu yönüyle ülkemizde oldukça popüler ve oynanışı yaygın olan bu oyunun bazı oyun kuralları mevcuttur. Adil bir oyun için tüm okey oyuncularının oyun kurallarına sadık kalması önemlidir. Bu popüler oyunun kökeni domino oyununa dayanmaktadır. Dolayısıyla bu oyunun domino oyunundan esinlenerek oluşturulduğunu söylemek mümkündür.

Myjest Okey Oyunu

Myjest Okey oyunu 106 taştan oluşmakta olup genellikle 4 er kişiden oluşan masalarda oynanır. Ancak okey 2 kişilik veya 3 kişilik olarak da oynanabilir. Oyunda yer alan taşlar kırmızı, mavi ,sarı ve siyah renkte olmak üzere toplamda 4 farklı renkte taş grubu mevcuttur. Oyunda öncelikli olarak taşlar dağıtılmadan evvel 5 erli gruplar halinde taşlar üst üste konur. Daha sonrasında ise ilk olarak 15 taş ele başlayacak kişiye verilir. Daha sonrasında ise diğer kişilere 14’er taş dağıtılmaktadır. Okey oyunundaki temel amaç taşlardan anlamlı kombinasyonlar elde etmektir. Bu anlamlı kombinasyonların ne olduğuna online okey oynayacağınız okey oynama platformundan elde edinebilirsiniz.

Myjest Okey 101

Myjest okey 101 oynama platformu üzerinde okey oyununun zorluk derecesine göre masalar yer alıyor. İstediğiniz zorluk seviyesindeki masada oyun oynayarak kendinize denk gelebilecek rakipler ile yarışma imkanı bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra online okey platformlar üzerinde taşlar ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Tüm bu işlemleri aplikasyon ya da oyun yazılımı otomatik olarak gerçekleştiriyor. Ayrıca bu okey odalarında yeni arkadaşlıklar edinebileceğiniz gibi yakınlarınız ve arkadaşlarınızla bir okey oynama odasını kendinize özel hale getirebilirsiniz. Bu okey odalarında aynı zamanda Myjest platformunun çizdiği ahlak ve iyiniyet kuralları sınırlarınca seviyeli bir şekilde sohbet edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çanak Okey başlıklı makalemizde hakkında bilgiler verilmektedir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar

esli-okey-180x110 Eşli Okey Oyna
18 Nisan 2019
sohbetli-okey-oyna-180x110 Sohbetli Okey
17 Nisan 2019
Okeyde-Kac-Tas-Olur-180x110 Okeyde Kaç Taş Olur
15 Nisan 2019