Şuan toplam 1 salonda 157 kişi okey oynuyor!

Sohbetli Okey

Sohbetli Okey, Dünya genelinde, insanların keyifli vakit geçirmek için en çok tercih ettiği klasik oyunların başında gelen okey; oyunculara kendi arkadaş çevreleri ile birçok farklı mecrada eğlenceli vakit geçirme imkânı sunuyor. Özellikle son dönemde gelişen sosyal mecralar, internet üzerinden online olarak insanları buluşturarak okey oyununu oynama fırsatı sunuyor.

sohbetli-okey-oyna-1024x576 Sohbetli Okey
sohbetli okey oyna

Sohbetli Okey Oyna

Sohbetli Okey Oyna, en az dört kişinin, reel ya da sanal ortamlarda bir araya gelerek oynadığı bir oyundur. Bir araya gelen oyuncular ellerindeki taşlardan aynı renkte olanları sıralı olarak dizi seri oluşturmayı, yada farklı renklerde aynı sayıları bir araya getirerek seri oluşturup ellerini açmayı amaçlıyorlar. Oyun içerisinde, eğer oyuncuların ellerindeki taşlar seri olarak eli açmaya imkan vermiyorsa; aynı renk ve sayıdan oluşan taşlardan klasik okey de en az yedi çift yüz bir okey de ise en az beş çift olarak açma imkanına da sunuyor.

Sohbetli Okey Oyunu

Sohbetli Okey Oyunu, Son dönemin popüler oyunlarından olan okey oyunu, oyunculara sunduğu farklı oyun türleri ile oldukça fazla tercih edilen klasik oyunlar arasında yer alıyor. Oyun, düz okey olarak bilinen klasik okeyin yanısıra, yüz bir okey oyna olarak da oynanıyor. Ayrıca yüz bir okey kendi içinde katlamalı yüz bir okey ve cezalı yüz bir okey olarak farklı türlerde oynanabiliyor. Yüz bir okeyin daha geniş oyun yelpazesi, oyunculara oyun esnasında daha keyifli ve heyecanlı vakit geçirmelerini sağlıyor.

Sohbetli Okey Oyunları

Sohbetli Okey Oyunları, Klasik okeyin en temel kuralı, oyuncuların ellerini ilk açan kişi olmaktır. Bu oyunda elini ilk açan oyuncu oyunun geri kalanında kazanmak adına avantaj elde ediyor. Yüz bir okey ise, farklı oyun türlerine bağlı olarak daha geniş kuralları içeriyor. Oyuncular, ellerini açtıktan sonra, alacakları taşın açılan seriye işlek olmamasına dikkat ediyor eğer atılan taş serinin devamı niteliğinde ise atan oyuncu ceza puanı alıyor. Ayrıca katlamalı ve cezalı oynanan yüz bir okeyde, oyunculardan biri elini açtığında diğer oyuncular ilk açan oyuncunun açmış olduğu serinin toplam sayı değerinin en az bir fazlası ile açmak zorunda kalıyorlar. Açılan seride ise, joker olarak kullanılan okey taşı varsa ve bu taşı diğer oyuncular yerine taş işleyerek alırsa, joker taşını açan ilk oyuncu ceza puanı alıyor. Oyunda dezavantajlı konuma düşüyor.

Bir önceki yazımız olan Okeyde Kaç Taş Olur başlıklı makalemizde hakkında bilgiler verilmektedir.1 Yorum

  1. mahmut

    31 Mayıs 2019 at 20:18

    slm

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar

esli-okey-180x110 Eşli Okey Oyna
18 Nisan 2019
sohbetli-okey-oyna-180x110 Sohbetli Okey
17 Nisan 2019
Okeyde-Kac-Tas-Olur-180x110 Okeyde Kaç Taş Olur
15 Nisan 2019