Şuan toplam 1 salonda 121 kişi okey oynuyor!

Bilgisayar İle Okey Oyna

Bilgisayar İle Okey, Dünyada ve ülkemizde insanların bir araya geldiklerinde güzel zamanlar geçirmek için ilk akıllarına gelen oyun şekli okey oyunudur. Hiç sıkılmadan kazanma arzusuyla uzun süreli bazen iddaasına okey oyunu oynanır. Dijital dünyaya adım attığımız günlerden beri de internet üzerinden online olarak ya da internetsiz olarak bilgisayar veya cep telefonuna indirilerek okey oynanılır. Okey oynamak için internet ortamında birçok okey oyun sitesi bulunmakta, bu salonlarda sohbet, radyo dinleme ve chat yapma gibi aktiviteler de bulunmaktadır. Okeyi sevenler bu sitelere üye olarak okey oynayabildiği gibi internetten indirerek de okey oynayabiliyor.

bilgisayar-ile-okey-oyna Bilgisayar İle Okey Oyna
bilgisayar ile okey oyna

Bilgisayarla Okey Oynama Şekilleri

Okey oyunu normal şartlarda 4 kişiyle oynanılan bir oyundur. Ancak bazı siteler 2 veya 3 kişiyle de okey oynama imkanı sunuyor. Bu sitelerde masanın sahibi masanın 4 kişi olmasını beklemeden oyuncu sayısı 2 veya 3 olduğunda oyunu başlatabiliyor. Keyif içinde zaman geçirmek ve farklı kişilerle tanışmak için bu sitelerde güzel bir atmosfer yakalanıyor.

Bilgisayarla Okey Nasıl Oynanır?

Bilgisayarla okey oynama için iki seçenek var. Birinci seçenekte oyun devam ederken canlı okey oynayan oyuncunun bir tanesi oyundan çıktığında, oyunun bitmesini sağlamak için sistem oyuna bilgisayarı ekler. Yani oyundan çıkan gerçek kişinin yerine oyuna genelde bot adı verilen robot girer. Robot yerden çektiği taşı atar, oyuna bir katkısı olmaz. O el bittiğinde de hemen oyundan ayrılır. Bilgisayarla okey oynama şekillerinden bir tanesi de indirilerek oynanılan okey oyunlarıdır. Bu oyunların bazılarında bir sistem vardır ve internetsiz oynanır. Okey oyununu indirerek oynarken oyuncu sayısı 4 olduğunda bile bu oyuncuların 3 tanesi bilgisayar yani robottur. Ancak bu oyuncular bot gibi değildir. Oyun sistemi tarafından programlanmıştır ve bu oyuncular eli kazanabilir.

Bilgisayarla Oynanılan Okeyi Kim Kazanır?

Bilgisayarla okey oynamak son derece keyifli seçenekler oluşturur. Boş zamanlarınızı değerlendirmek ve yalnızken hoş zamanlar geçirmek için en iyi tercih okey oynamaktır. Bilgisayarla oynanılan okey oyununda bot hiçbir zaman oyun kazanamaz. Ancak internetsiz okey oyunlarında bilgisayarın oyuncuları oyunu kazanarak sizi yenebilir.

Bir önceki yazımız olan Okey Oyna Myjest başlıklı makalemizde hakkında bilgiler verilmektedir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar

esli-okey-180x110 Eşli Okey Oyna
18 Nisan 2019
sohbetli-okey-oyna-180x110 Sohbetli Okey
17 Nisan 2019
Okeyde-Kac-Tas-Olur-180x110 Okeyde Kaç Taş Olur
15 Nisan 2019