Şuan toplam 1 salonda 269 kişi okey oynuyor!

Okey Gösterge Nedir

Okey Gösterge Nedir, Okey en sevilen masa oyunlarından bir tanesidir. Ancak elbette bu oyunu her zaman için canlı ortamlarda oynamak mümkün olmayabilir. Zaman zaman bu oyunu oynayacak kimsenin olmaması ya da zamanın buna müsait olmaması gibi hallerden dolayı internet üzerinden okey oynamak çok daha keyifli ve işlevsel olabilir. Ancak okey oynarken okey taşlarını tanımamız gerekiyor. Önemli taşlardan birisi olan gösterge oyunun temel taşlarından biridir. Göstergenin nasıl yapıldığını ve gösterge puanlama nasıl olduğunu sizlere anlatacağız.

okey-gosterge Okey Gösterge Nedir
okey gösterge

Okey Gösterge Nasıl Yapılır

Okey Gösterge Nasıl Yapılır, oyununu sanal alemde tamamen yapay zekaya karşı oynamak mümkün olabilir. Ancak bundan çok daha keyifli bir deneyimi yaşamak da elbette mümkündür. Bu deneyimin ne olduğuna bakıldığı zaman, diğer oyuncular ile online olarak oynamak olduğu da anlaşılacaktır. Sitemiz üzerinden gösterge okey oyna oyuncularıyla rahatlıkla iletişim kurabilir ve hem heyecanlı hem de üstün bir keyif sunacak olan oyun deneyimleri elde edebilirsiniz. Oyun Başladığı zaman elinizde ortada duran okey taşını belirten taşın aynısı gösterge olmaktadır. Oyun başlar başlamaz sıra size geldiği zaman elinizde olan göstergeyi ortada bulunan taşın üzerine vurarak gösterge yapmış olursunuz ve böylelikle puan kazanmış olursunuz.

Okey Gösterge Puanı

Okey Gösterge Puanı Nedir Ne işe Yarar? Bu oyunu diğer gösterge okey oyuncuları ile oynamadan evvel öncelikle son derece kolay şekilde bir hesap açılması icap edecektir. Bu hesabın açılması herhangi bir ücrete tabi olmamakla beraber çok kısa sürecektir. Oynanan oyunda gösterge puanı rakibiniz ile rekabetiniz de size + puan kazandıracağı için oyunu önde götürmenize sebep olacaktır, gösterge puan hesaplama sayesinde oyundaki avantajınız kazanmanızda büyük rol oynayacak. Çoğu okey sitesinde gösterge puanı 1 sayıldığı gibi kısmen bazı sitelerde bu puanlama 2 olarak değerlendiriliyor. Siteye göre değişkenlik gösteren bu durum bazı sitelerde de maalesef pasif olarak çalışmaktadır.

Okey Gösterge İle Çifte Gitmek

Bu sayede diğer okey oyuncuları ile iletişim kurmak mümkün olabilecektir. Diğer okey oyuncuları, bu üyeliği; üyelik işlemleri sırasında alınmış olan kullanıcı adı ile tanıyacaktır. Bunun haricinde herhangi bir şekilde kimlik bilgileri diğer okey oyuncuları ile paylaşılmayacaktır. Özetle üyelik açan kullanıcılar, kimlik ve hesap bilgilerinin güvende olduğundan emin olabilirler. Ayrıca okey gösterge oyununda çifte gitmek mümkün olduğu gibi bazı durumdalar da mümkün değil bu üst kısımda belirttiğimiz gibi bazı sitelerin okey oyununa göre değişkenlik göstere bilmektedir. Örneğin bizim oyun sitemizde okey gösterge ile çifte gitmek mümkün ve gösterge ile çifte gidilince x2 puan kazanmanıza sebep olan bir okey sistemimiz mevcuttur.

Okey Gösterge

Okey Gösterge oyunun en temel unsurlarından birisidir. Okey oyunun olmazsa olmazlarından biridir. Bu taş olmadığı zaman oyunu oynamak ve okeyin hangi taş olduğunu öğrenmeniz mümkün değildir her okey oyununda muhakkak gösterge olmak zorundadır.

Okey Gösterge Kuralları

Okey Gösterge Kuralları Nelerdir, şöyle anlatmak gerekirse okey oyununda göstergenin pek bir kuralı bulunmamaktadır. Ancak temel kurallarından bazıları oyun başladığı zaman sıra size geldiği an hemen göstergeyi ortada duran göstergenin üzerine vurmanız gerekiyor. Aksi halde puan alamazsınız. Ayrıca oyun başladı ve sıra size geldi ama gösterge yapmadınız oyun 1 tur döndü ve tekrar size geldiği zaman maalesef artık gösterge yapamazsınız. Oyun bunu kabul etmemektedir.

Tamamen Ücretsiz Göstergeli Okey Oynamanın Keyfini Bizim Sitemizde Yaşayın

Tıpkı hesap açılması gibi okey oynanması da herhangi bir ücrete tabi değildir. Herhangi bir şekilde bakiye veya kredi yüklenmesine gerek duyulmadan tamamen ücretsiz bir şekilde oyuncular göstergeli okey odası hizmetimiz üzerinden online olarak keyifli dakikalar geçirebilirler. Üstelik aynı bölgeden oyuncuların bir arada bulunuyor olması da bu okey oyunlarını çok daha keyifli hale getirecektir. Elbette sadece ülkemiz ve çevresinde değil, Türkiye’nin pek çok yerinden oyuncular ile birlikte online olarak bizim sitemiz üzerinden okey oynayarak keyifli anlar yaşamak mümkün olabilecektir.

Bir önceki yazımız olan 101 Okey Oyna başlıklı makalemizde hakkında bilgiler verilmektedir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar

esli-okey-180x110 Eşli Okey Oyna
18 Nisan 2019
sohbetli-okey-oyna-180x110 Sohbetli Okey
17 Nisan 2019
Okeyde-Kac-Tas-Olur-180x110 Okeyde Kaç Taş Olur
15 Nisan 2019