Şuan toplam 1 salonda 269 kişi okey oynuyor!

101 Okey Oyna

101 okey oyna, oyunu gerçekte ne kadar heyecanlı ve zevkli ise sitemizde online olarak okey oynamakta o derece zevk vericidir. Okey odalarında tüm masalarda oyunlar standart okey oyunu olarak ayarlanmıştır. Özel oyunlar için sitemize üye olabilir ve oyun seçeneklerinizi değiştirebilirsiniz. Online okey oyunlarında taş dağıtımları online olarak sistem tarafından dağıtılarak oyunun başlaması sağlanır. Tüm kurallar okey oyunları için belirlenen kurallardır. Oyuncular kurallara uymak ve taş dizilişini ve oyun bitirme kurallarına uymak zorundadırlar. İnsanların cep telefonlarından internete erişebilmesi sitemiz üzerinden okey oynanma sayısını artırmıştır.

101 Okey Oyunu

101 Okey Oyunu Günlük hayatınızda bir boşluk bulduğunuzda stres atmak ya da daha keyifli bir vakit geçirmek için sitemize erişim yaparak 101 okey masalarından birisini seçebilirsiniz. Masadaki oyuncu sayısı 4 olduğunda oyun başlayacaktır. Taşların dağıtımı yapıldıktan sonra kendisine 15 taş verilen oyuncu oyunu başlatır. 101 Okey taşı sitemiz tarafından belirlenir ve ortaya açılarak oyunculara gösterilir. Okey taşı ortaya açılan taşın aynı renginin bir üst sayısıdır. Oyuncular verilen taşları serilere göre sıralama yapar ve ortaya açılan taşın eşi eline gelen oyuncu onu gösterge olarak gösterir ve bir puan kazanır. Gösterge taşının farklı bir değeri yoktur. Seri taşı olarak kullanılmaya devam edilir.

101 Okey Plus

101 Okey Plus Okey oyunu için toplam 106 taş bulunmaktadır. Taşlar 1’den başlar ve 13 sayısına kadar dört farklı renkte çift olarak bulunur. Ayrıca sahte okey adı verilen ve üzerinde rakam yerine özel simge bulunan iki adet taş bulunmaktadır. Sahte okey taşının değeri okey olarak kullanılan taşın sayı sıralaması kadardır. Okey taşı oyunun en değerli taşı olduğu için joker olarak her yerde kullanıldığında seri yerine sahte okey taşı kullanılır. Her elde oyunculara 14 taş dağıtılır ve her oyuncu 14 taştan seriler oluşturarak eli kazanmaya çalışır.

101-okey 101 Okey Oyna
101 okey

101 Okey Nasıl Oynanır

Bir kahvede okey oynadığınızda sayı düşüşleri genellikle 16 dan düşüş yapılmaktadır. Sitemizde oynadığınız 101 okey oyunları için sayı başlangıcı olarak 12, 20 olarak belirlenir. Her elde normal bitmelerde 2 puan düşülerek 0 olana kadar oyun devam eder. Oyunculardan birisinin puanı 0 olduğunda oyun bitmiş olur. Oyun bitiminde isterseniz masadan kalkabilir ya da ikinci bir oyun için yeniden başlayabilirsiniz. Her oyun elinde normal bitmelerde 2 puan, okey atarak bitmelerde ise 4 puan düşülmektedir. Çifte giderek bittiğinde de okeyde olduğu gibi 4 puan düşmesi yapılır.

101 Okey İnternetsiz

Oyuna ilk başladığınızda ortaya açılan taşın eşi size gelmişse gösterge taşınız var demektir ve taş çekme işleminde bulunmadan gösterge yaparak 1 puan kazanır ve rakiplerinizden 1 puan düşmesini sağlarsınız. Oyunda size okey geldiyse elinizdeki 14 taşı per olarak sıraladıysanız oyun bitiminde 15. Taş olarak elinizde okey taşı kaldıysa ve okey taşını ortada açık olan taşın üzerine koyduğunuzda okey atmış olacaksınız ve sitemiz sistemi rakiplerinizden 4 puan düşürerek sizin kazandığınızı duyuracaktır.

Bir önceki yazımız olan mynet okey oyna başlıklı makalemizde hakkında bilgiler verilmektedir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar

esli-okey-180x110 Eşli Okey Oyna
18 Nisan 2019
sohbetli-okey-oyna-180x110 Sohbetli Okey
17 Nisan 2019
Okeyde-Kac-Tas-Olur-180x110 Okeyde Kaç Taş Olur
15 Nisan 2019